Naši koně


69/109 Naila

Nailuška je letos osmiletá kobylka a je to nejstarší dcera Leny, která u nás ve stáji zůstala. Je po hřebci 1588 Nacho-B, po kterém zdědila nejen zbarvení, ale i temperament a chuť do tahu.
Naila je miláčkem všech dětí pro její úžasnou povahu nejen ve stáji, ale i na jízdárně nebo na vyjížďce. Kromě skvělé povahy vyniká i pohodlnými chody, proto na ní často jezdíme bez sedla.

Ještě v loňském roce pracovala s Michalem v lese a účastnila se soutěží pro chladnokrevné koně. Tady několikrát ukázala jak velké srdíčko má, a to především když se s Michalem v roce 2019 stali mistry České republiky jak v jednospřeží, tak ve dvojspřeží. 

Po zranění na zadní noze, které prodělala, jsme se rozhodli dát jí rok na rekonvalescenci a připustili jsme ji. V únoru se jí narodil hřebeček Bernie.


69/215 Nessie

Nessinka je mladá čtyřletá kobylka, která je taktéž dcerou Leny, ale na rozdíl od Naily je po jiném hřebci, je to hřebec 2986 Neron, po kterém zdědila oproti Leně světlejší barvu srsti i hřívy.

Nessinka v loňském roku úspěšně složila výkonnostní zkoušky klisen a zúčastnila se také Národního šampionátu tříletých klisen v Pardubicích, kde skončila na pátém místě. Poté byla připuštěna hřebcem 1588 Nacho-B, po kterém se jí letos narodila v březnu krásná kobylka Nálada, proto si do současné doby užívala mateřství. 

Momentálně začíná pomalu pracovat pod sedlem a momentálně má pod sebou hříbátko, malou Berenovu kopii Berentýnu.

Nessinka je hodná, klidná kobylka, ale také si umí pořádně vyhodit z kopýtka a postavit hlavu. I přes to je velkým miláčkem především holek co k nám chodí jezdit.
Miluje vodu, proto plavení na ní je velký zážitek.69/234 Naděje

Nadějka je mladá tříletá kobylka, jejíž jméno ji přesně vystihuje a to proto, že Michal si do ní opravdu vkládá velké naděje. Je to pravá sestra Naily, ale narozdíl od ní je to tmavá ryzka se světlou hřívou. Její blonďatá hlava často odpovídá jejímu chování, jen tak něco si nenechá líbit a začátky s ní nebyly vůbec jednoduché. O to více nás těší každý její pokrok jak v zápřeži, tak pod sedlem.

V letošním roce úspěšně složila výkonnostní zkoušky tříletých klisen, kde v konkurenci 22 klisen obsadila krásné druhé místo. Poté jsme s ní vyrazili ještě na Moravský šampionát tříletých klisen kde skončila z 11 kobylek na 5. místě. V Olomouci nás ale nejvíce potěšila svým chováním, ruch kolem i předvedení zvládla na jedničku.

V současné době ji využíváme především na vyjížďky, kde si zvyká na provoz. V únoru 2021 se jí narodila kobylka, která dostala jméno Berenika. 58/933 Nick

Nick je sedmiletý valach slezského norika, kterého Michal koupil ve dvou letech ještě jako hřebce z Polska. Byl divoký, nic neuměl a podmínky ze kterých přišel nebyly nijak růžové. Michal začal s Nickem intenzivně pracovat a Nick mu veškerou péči vrátil již o necelý rok později, když se spolu stali mistry České republiky v ovladatelnosti s kládou.

Nick je stoprocentní pracant, na kterého se v lese můžeme spolehnout. Je to chytrý koník, který si často lépe poradí v lese sám. V lese i na závodech chodí na slovo a nejednou ukázal jaké kvality má. V roce 2019 se zúčastnil 6 kvalifikací na mistrovství České republiky a na 6 z nich zvítězil. V roce 2019 se spolu s Nailou a Michalem stali mistry České republiky v kombinované soutěži dvojspřeží.

Oproti tomu pod sedlem je velmi veselý, rád si vyhodí a potrénuje jak jsou holky na něm v pozoru. Proto je spíše pro zkušenější jezdce, se kterými ale potom předvádí na chladnokrevníka obdivuhodné výkony především v terénu, ale i na překážkách.2605 Beren

Beren je jediný plemenný hřebec, kterého u nás najdete. Koupili jsme ho v říjnu roku 2019 jako tříletého hřebce z hřebčína Františkův Dvůr v Klokočově u Vítkova.

Beren je velmi temperamentní kůň, ale také hodný, ochotný a klidný na ošetřování. Momentálně se zaučuje nejen v lese, ale i na závodech, kde závodí ve dvojspřeží spolu s Nickem. V zimě jsme ho obsedli, proto je občas využíván i pod sedlem, kde vyniká prostornými chody a rozumným temperamentem. 

V letošním roce jsme s ním připustili naši Nailu.

Nejvíce ho zbožňují holky z kroužku, proto je Beren vždy krásně vyčištěný a načesaný.


29/314 Nacho z Bober

Nacho se narodil v březnu 2020 kobylce Leně a je to pravý sourozenec Naily a Naděje.

Nacho se postupně z ošklivého křivonohého káčátka mění na pěkně rosteného, korektního hřebečka, který podědil barvu po mamince a bílé prokvetení na zadku po tatínkovi.

Je to velmi hodný hřebeček, mazlivý a u dětí oblíbený. Proto jsme se rozhodli, že si ho necháme.


Berenika

Berenika se narodila 16.2.2021 mamince Nadějce. Je to krásná kobylka, která se stala miláčkem všech našich dětí. Je velmi přítulná a mazlivá. Celé dny si hraje s kamarádem Berniem ve výběhu. 

Berenika v nejbližších dnech odjede do nového domova, kde se bude mít určitě minimálně tak dobře jako u nás. Měj se krásně, princezno :)


Bernie

Bernie se narodil 22.2.2021 mamince Naile a ikdyž měla Naila těžký porod nakonec se s tím statečně popasovala. Hřebeček dostal jméno Bernie, ale všichni mu stejně říkáme Bedřichu. 

Bernie si od září užívá mládí u nových majitelů v Hradci Králové a roste jako z vody :)


Fidorka

shetlandský pony

Fidorka je šestiletá ponička, nejmenší člen naší stáje. Je to náš miláček, máme jí moc rádi. Sveze i ty nejmenší děti a to jak v sedle, tak na sáňkách. Nejradši má dobrůtky a ráda se také pase.


Margotka

Margotka je nejnovější členka naší stáje. Je to pětiletá ponička o něco málo vyšší než Fidorka. Je moc hodná a také šikovná pod sedlem. Momentálně ji holky přiježďují jak v terénu, tak na jízdárně. S vodičem sveze i ty nejmenší děti.